Puude raie ja selle tingimused

Sageli on hoovis või metsas puid, mida sooviks maha raiuda, erinevatel põhjustel, kuid iseseisvalt selle tööga hakkama ei saa. Meie spetsialistid saavad tulla appi, teostame puude langetamist, puude raiet ja ohtlike puude kõrvaldamist.

Küsi personaalset pakkumist siit.

Puude raieluba

Enne spetsialisti tellimist on oluline teada, kas puu langetamine vajab raieluba.

Raie puhul on oluline jälgida raieloa andmise tingimusi ja korda. On kehtestatud konkreetsed tingimused, mis juhtudel on raieluba vaja ja kuidas seda taotleda saab. Kõige olulisem on silmas pidada, et raie peab toimuma raieloa alusel.

Raieluba on vaja kui puu tüve läbimõõt on 1,3 meetri kõrguselt üle 8 cm. Väiksemate puude ja põõsaste jaoks raieluba taotlema ei pea.

Puude raie- meie spetsialistid

Kutsetunnistusega arboristi leidmiseks võite pöörduda meie poole. Tavaliselt omavalitsused annavad raieloa vaid neile puudele, mille raie on põhjendatud.

Kui vajad puu langetamiseks professionaalset arboristi abi, siis pöördu julgelt meie poole. Soovitame mitte ohtlikke puid ise langetada. Puude langetamise tõttu vigastuste või veel hullemal juhul raskete tervikahjustustega pole mõtet riskida. Meie tagame puu turvalise langetamise vastavalt ohtutusnõuetele.

Puude langetamine on vajalik, kui see näiteks ohustab majapidamise aeda või on hoonete poole kaldu. Juured võivad kahjustada hoonete struktuuri või/ja äravoolutorusid. Naaber kurdab okste üle, mis ulatuvad tema aeda. Puu struktuur on ebakindel või/ja asub Teie maja kohal.

Pakume puude raie osas professionaalset konsultatsiooni. Tuleme hindame kohapeal ning nõustame, kuidas saame puud langetada soovitud kohas ohutult. Langetamine eeldab professinaalset ettevalmistust ning varasemat väljaõpet. Meie teame, kuidas planeerida lõike nurka ja asukohta, võtame arvesse puu kõrguse ja võra kaalujaotuse ning see tagab puu langetamise võimalikult täpselt ja ohutult.


Puude raie pakkumise küsimiseks võta meiega ühendust siit.

Millet sõltuvad puude raie hinnad?

Raie hinnad sõltuvad erinevatest teguritest:

  • puu asukoht
  • puu suurus
  • mis on puu vahetus läheduses
  • kändude freesimine
  • kas klient soovib ka konsultatsiooni

Pakkumise küsimiseks võta meiega ühendust siit.

0
Aastat töökogemust
0 +
Rahuolevaid kliente​
0 +
Ohutult langetatud puid​

Võtke meiega ühendust!

Kirjutage oma muredest või helistage ja saame aidata!